Кина втиснување машина производител и снабдувач | Јонг Zhan Ксинг Ксинг
Добредојдовте на нашата веб-сајтови!

втиснување машина

Краток опис:

ОТВОРАЊЕ дизајн, лесно да се повлече ремени
Предните е опремен со втиснување безбедносен уред ролери користење на увезени материјали, SKD-11
На два валци се опремени со концентрични вратило, синхронизација шема, притиснат пакување појас дебела и тенка, еластична, цврстина е посилен, кој е погодно за сите автоматско пакување машина
целата машина прифаќа синхрони увезени појас, на бучава е мал, а животот на менувачот е подолго.
Прилагодување на втиснување донесува механичка операција спирала да се олесни движењето на шемата на нагоре и надолу во исто време; по шемата на е неоправдан, тоа е погодно да се прилагоди на моделот.


детали за производот

Тагови производ

Машина карактеристики:

ОТВОРАЊЕ дизајн, лесно да се повлече ремени
Предните е опремен со втиснување безбедносен уред ролери користење на увезени материјали, SKD-11
На два валци се опремени со концентрични вратило, синхронизација шема, притиснат пакување појас дебела и тенка, еластична, цврстина е посилен, кој е погодно за сите автоматско пакување машина
целата машина прифаќа синхрони увезени појас, на бучава е мал, а животот на менувачот е подолго.
Прилагодување на втиснување донесува механичка операција спирала да се олесни движењето на шемата на нагоре и надолу во исто време; по шемата на е неоправдан, тоа е погодно да се прилагоди на моделот.

Технички параметри:

модел бр

Z3061

01 

 

Опис

ПП / ПЕТ рака втиснување машина

моќ

2.2KW

Тежина

203 / 220KG

Опсег на брзина

0-300m / min

тркало на материјалот

SKD-11


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас