China 2 Lines Full-auto PP Strap Extrusion Line Manufacturer and Supplier | Yong Xing Zhan Xing
Добредојдовте на нашата веб-сајтови!

2 Lines Full-auto PP Strap Extrusion Line

Краток опис:

Model No. : YXPP-90A


детали за производот

Тагови производ

Технички параметри:

Suitable Material: virgin & recycled PP granules & shredded PP strap scrap

Strap size: 5-19mm

Grade of finished PP straps: Machine grade (Full-automatic)

Output: 110KG/h 

SIEMENS PLC, smart & easy operation

 1624093364

 

 

примената на машината:

Професионална ПП мускулест бенд машина за правење, производство на сите видови на лента за висок квалитет ПП и да ги задоволи двете рачни и целосни барање автоматско пакување. Нашите клиенти има изградено долгорочни снабдување односи со TCL, Haier, Gree, FOXCORN итн

02

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас