China 6 Lines Full-auto PP Strap Making Machine Manufacturer and Supplier | Yong Xing Zhan Xing
Добредојдовте на нашата веб-сајтови!

6 Lines Full-auto PP Strap Making Machine

Краток опис:

Model No.: YXPP-125A


детали за производот

Тагови производ

 Технички параметри:

Suitable Material: virgin & recycled PP granules & shredded PP strap scrap

 

Strap size: 8-19mm

 

Grade of finished PP straps: Machine grade (Full-automatic)

 

Output: 375KG/h 

 

SIEMENS PLC, smart & easy operation

 

01

 

примената на машината:

Професионална ПП мускулест бенд машина за правење, производство на сите видови на лента за висок квалитет ПП и да ги задоволи двете рачни и целосни барање автоматско пакување. Нашите клиенти има изградено долгорочни снабдување односи со TCL, Haier, Gree, FOXCORN итн

02

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас